Interesują Cię kraje Orientu? Pociągają Cię dalekie podróże? Dołącz do studentów Mongolistyki i tybetologii. Dzięki studiom na tym kierunku zyskasz bezcenne doświadczenie, które pozwoli ci połączyć podróżowanie w ukochane miejsca, z realizowaniem wielu ciekawych przedsięwzięć. Na studentów Mongolistyki i tybetologii czekają studia licencjackie oraz magisterskie. Pierwszy etap edukacji akademickiej, trwający trzy lata, otwiera konkurs świadectw dojrzałości. By dostać się na opisywane studia należy wykazać się bardzo dobrymi wynikami z egzaminu maturalnego. Osoby zainteresowane drugim etapem edukacji, mogą kontynuować naukę jeszcze przez dwa lata, uzyskując tytuł magistra. Najbardziej pożądanymi kandydatami na Mongolistykę i tybetologię są: osoby ciekawe świata, dysponujące łatwością nawiązywania kontaktów, chętnie współpracujące z otoczeniem, otwarte na nowe kultury, pełne tolerancji dla wszystkiego, co odmienne.
W trakcie studiów:
Studenci poznają kulturę i język mongolski oraz tybetański. Zgłębią zagadnienia związane z historią Azji Środkowej, ze szczególnym naciskiem na dzieje Mongolii oraz Tybetu. Zostaną zaopatrzeni w gruntowną wiedzę na temat religii, filozofii, sztuki, literatury, piśmiennictwa obu regionów Azji. Zaznajomią się ze znaczeniem Mongolii i Tybetu na politycznej mapie świata. Uporządkują wiedzę na temat środowiska naturalnego, społeczno ? politycznych uwarunkowań, sytuacji demograficznej, etnicznej i gospodarczej Mongolii i Tybetu. Studenci kierunku Mongolistyka i tybetologia nabędą zdolności do analizowania i interpretowania tekstów kultury narodu mongolskiego i tybetańskiego. Osoby studiujące na tym kierunku zdobędą również niezbędne narzędzia ułatwiające poznawanie sekretów języka mongolskiego oraz tybetańskiego. Dzięki wiedzy i umiejętnościom absolwenci ?mongolistyki i tybetologii? zdobędą wiele cennych kompetencji społecznych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują: zdolność nawiązywania kontaktów i współdziałania z przedstawicielami zupełnie odmiennych kultur; świadomość prowadzenia dialogu międzykulturowego; promowanie kultury Mongolii i Tybetu w naszej części świata; czerpanie pozytywnych wartości z dorobku kulturowego opisywanych miejsc kontynentu azjatyckiego. 
 
Po studiach:
Czeka ciekawa praca w branży medialnej. Osoby zainteresowane pracą w portalach internetowych czy czasopismach, mogą objąć posady redaktorów lub dziennikarzy parających się tematyką Dalekiego Wschodu. Studenci, którzy ukończyli Mongolistykę i tybetologię na pewno znajdą zatrudnienie w organach administracji rządowej i samorządowej utrzymujących kontakty zagraniczne ze swoimi odpowiednikami po stronie mongolskiej i tybetańskiej. Adepci tego kierunku studiów będą także mogli pracować w rozmaitych ośrodkach kultury, promujących odmienność i egzotykę krajów lezących w głębi Azji. 
{eduquery id=723|citydetection=Y|provincedetection=Y|template=3}
  {eduquery id=723|provincedetection=Y|card=Y|priority=2|size=1} {eduquery id=723|provincedetection=Y|card=Y|priority=1|size=1} {eduquery_other1}
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->