Studia na kierunku niemcoznawstwo należą do studiów interdyscyplinarnych. Makrokierunek łączy ze sobą dyscypliny z pogranicza politologii, filologii, historii i wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Wybierając niemcoznawstwo będziesz intensywnie uczył się języka niemieckiego, poznasz zasady gramatyczne, a także historię i rozwój tego języka na przestrzeni wieków. To pozwoli Ci zrozumieć, co tak naprawdę łączy język polski i język niemiecki. Oprócz tego dowiesz się, czegoś więcej o historii, kulturze, obyczajach, a także stosunkach polsko-niemieckich.

Sprawdź podobne kierunki studiów:

W trakcie studiów:
W programie studiów na kierunku niemcoznawstwo położono nacisk na związek między wykładanymi treściami nauczania, a współczenością, historią i kulturą. Studia łączą ze sobą takie dziedziny jak politologia, stosunki międzynarodowe z nauką języka niemickiego, jego kultury, tradycji, historii.
 
Po studiach:
Absolwent Niemcoznawstwa jest przygotowany do podjęcia zatrudnienia wszędzie tam, gdzie potrzebna jest znajomość nie tylko języka, ale również i kultury oraz historii Niemiec. 
Można znaleźć pracę w:
- muzeach, 
- administracji, 
- instytucjach oświatowcyh, 
- organach UE, 
- fundacjach, 
- przedsiębiorstwach działających w obszarze gospodarki polskiej i niemieckiej.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->