phoca thumb s chopin warszawaDo  11 września br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie trwa projekt Sommerschule SGH Warschau. Tematem przewodnim tej pierwszej w SGH niemieckiej szkoły letniej jest „Polska i Niemcy – między konkurencją a partnerstwem” (Zwischen Konkurrenz und Partnerschaft. Die Beziehungen zwischen Polen und Deutschland in Wirtschaft, Politik und Gesellschaft)”. Sommerschule SGH Warschau to dwutygodniowy kurs złożony z wykładów w SGH (48 godzin wykładowych, w tym 20 godzin nauki języka polskiego), programu kulturalnego i wycieczek po Warszawie.


Kilkunastu uczestników podczas zajęć uczyć się będzie m.in. o polsko-niemieckich stosunkach gospodarczych, przedsiębiorczości w Polsce, poznawać niektóre zagadnienia z historii Polski, a także zwiedzać Warszawę. Są wśród nich studenci studiów licencjackich i magisterskich m.in. z Kolonii, Lipska, Berlina (Freie Universität Berlin), Frankfurtu i Monachium. Za ukończenie kursu studenci otrzymują 7,5 pkt ECTS.

„Dowiedzą się m.in. czym różni się funkcjonowanie polskiego i niemieckiego przedsiębiorstwa, jakie problemy występują w naszych wzajemnych relacjach gospodarczych, na jakie kłopoty może natknąć się przedsiębiorca niemiecki w polskich realiach. Poznanie polskiej historii, aspektów politycznych i kultury z pewnością pomoże w zrozumieniu pewnych niuansów” – mówi dr Andreas Bielig, koordynator projektu Sommerschule SGH Warschau.

Sommerschule SGH Warschau odbywa się we współpracy z Niemiecką Centralą Wymiany Akademickiej (DAAD) oraz firmą Deloitte, która przygotowała dla uczestników specjalny kilkugodzinny warsztat pt. „Interkulturelles Management – Theorie und Praxis”. Uczestnicy warsztatu dowiedzą się o znaczeniu różnic w odmiennych kulturach pracy i poznają ich wpływ na przeprowadzanie wspólnych międzynarodowych projektów.

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->