gapa logo niebieskieWszyscy doskonale wiedzą, jak wiele talentów kryje się wśród społeczności studenckiej. Często właśnie studia to okres pierwszych twórczości, czy odkrywania pasjonujących hobby. Świat sztuki jest jednak tak przepełniony, że trudno dostać się do niego, omijając zatrważającą kolejkę chętnych na to, aby ich nazwisko zaistniało. 

 

Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny, już po raz dziewiąty, organizowany jest na terenie Politechniki Warszawskiej. Niezależne Zrzeszenie Studentów tej uczelni pragnie przełamać stereotyp typowego studenta polibudy, jako okularnika z pasjami kończącymi się na wykonywaniu skomplikowanych projektów technicznych, nie wynurzającego nosa z książki do analizy matematycznej. Fakty pokazują, że studenci ci to ludzie otwarci, posiadający różnorodne pasje i głowy pełne nowych pomysłów. Jednym z nim jest właśnie GAPA.

 

Program GAPY kierowany jest do każdego studenta ze wszystkich uczelni wyższych. Jej celem jest promocja młodych artystów i pomoc w przejściu ich twórczości z płaszczyzny amatorskiej na profesjonalną. Zapewnia to fakt, iż prace oraz wystąpienia są oceniane przez profesjonalistów w danej dziedzinie. Kategorii jest wiele, a ich liczba z każdym rokiem wzrasta. Obecnie studenci, będą mogli mierzyć się ze sobą w poniższych konkurencjach:

- Rock
- Fotografia
- Poezja
- Teatr
- Film krótkometrażowy

 gapa

Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny na Politechnice Warszawskiej

Finał kategorii Rock odbędzie się 18.12 w warszawskim klubie muzycznym Hydrozagadka. Wśród jury pojawią się m.in. członkowie znanego, rockowego zespołu Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach. Zespół ten zagra również koncert, który będzie zakończeniem całego przeglądu. Bilety w cenie 15 zł dostępne będą przed koncertem, a wszyscy studenci tego dnia do Hydrozagadki wchodzą za darmo! Przed gwiazdą główną wystąpi pięć zespołów, które dopiero starają sę zaistnieć na poslkiej scenie muzycznej. Mogą one wysyłać zgłoszenia do 4 grudnia, a jak to zrobić dowiedzą się na stronie http://nzspw.pl/gapa/rock.
  

Prezentacje artystyczne wymagane będą również w kategoriach teatr i poezja. Pierwsza z nich odbywać się będzie na deskach warszawskiego Teatru Współczesnego, a oceniana będzie przez przedstawicieli Akademii Teatralnej. Konkurencja poezji finał swój będzie miała w klubo-kawiarni przy Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Zgłaszać się można w dwóch podkategoriach, pierwsza z nich to twórczość własna, prezentowana na wieczorku poetyckim. W drugiej podkategorii – poezji śpiewanej nie jest wymagana prezentacja własnych utworów. Całość odbędzie się 8 grudnia. Zgłaszać się należy przez formularz na stronie www.nzspw.pl/gapa.

 

W konkursie fotograficznym, Można zgłaszać zdjęcia o tematyce „Świat zabawek” oraz „Absurdy przestrzeni miejskiej”. Kategoria ta otwiera cały przegląd wystawą na Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. Prace oceniane są przez znanych, realizujących się zawodowo fotografów. Zdjęcia można wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kategoria filmu krótkometrażowego zatytułowana jest „Ekstremalny student”. Jest to kategoria wyjątkowa, bo oceniana wyłącznie przez publiczność. Prace o długości do 5 minut, wrzucane będą na youtube, gdzie każdy zainteresowany oddać będzie mógł swój głos. Zgłoszenia wysyłać można na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W każdej z kategorii wygrać będzie można fantastyczne nagrody najbardziej pasujące do wybranej formy sztuki. Kryterium ich doboru jest przydatność w dalszym, artystycznym rozwoju laureata.
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w projekcie. To nie tylko szansa na zdobycie przydatnej nagrody, ale zaprezentowanie swojego talentu przed profesjonalistami, szerszą publicznością oraz promocję własnej osoby. Wszystkim zainteresowanym polecamy stronę www.nzspw.pl/gapa.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->