projektor-wolontariat-studencki-sWielka gala podsumowująca projekty realizowane w ramach programu „PROJEKTOR - wolontariat studencki” na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń studenckich. W tym roku organizatorzy wykorzystali najnowocześniejsze technologie multimedialne, by podkreślić ogromny sukces programu PROJEKTOR w 2011 roku.

 

W warszawskim PIN UP Studio ustawiono zastępujący scenę ring bokserski, na multimedialnej ścianie wyświetlany był aktualny status imprezy i wpisy użytkowników portalu Facebook, a „muzyczną bitwę” wspólnie z uczestnikami aranżowali DJ Suicide One i DJ Crab. Wszystko po to, by jak zawsze zintegrować społeczność studentów-wolontariuszy oraz podziękować partnerom za kolejny rok szczególnego zaangażowania. 

 

Podczas części oficjalnej gali programu „PROJEKTOR - wolontariat studencki” wyróżniono najbardziej aktywnych wolontariuszy, szczególne podziękowanie złożono także partnerom i darczyńcom: Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza Ministerstwu Skarbu Państwa, Ministerstwu Edukacji Narodowej, Bankowi Zachodniemu WBK, firmie IBM Polska za ich zaangażowanie, pomoc i wkład w organizację realizowanych przedsięwzięć.
Ponadto, gala stała się okazją do podsumowania działań realizowanych w 2011 roku, w tym trzeciej edycji programu WŁASNOŚĆ=JASNOŚĆ propagującego wiedzę nt. prywatyzacji i własności prywatnej, programu Młody Nobel upowszechniającego nauki ścisłe wśród dzieci i młodzieży oraz pilotażowy program E-lementarz, który miał na celu nauczenie dzieci ze szkół podstawowych mądrego korzystania z komputerów i Internetu, a także aktywności w wolontariuszy w ramach Europejskiego Roku Wolontariatu. 

 

„Gala to wielkie święto naszych wolontariuszy i partnerów. W ten sposób chcemy im pokazać, że ich zaangażowanie oraz praca są docenione i przynoszą wymierne efekty. 2011 rok był dla nas bardzo intensywny i twórczy. Przede wszystkim zrealizowaliśmy rekordową liczbę prawie 4000 projektów, wśród których znalazły się zarówno kolejne edycje programów ogólnopolskich, jak i mniejsze lokalne inicjatywy naszych wolontariuszy. Jako organizacja postawiliśmy na rozwój - wprowadziliśmy nowe narzędzia jak choćby system monitoringu i ewaluacji, które w wymierny sposób pokazują efekty naszych działań. W ramach Europejskiego Roku Wolontariatu zorganizowaliśmy cykl debat poświęconych kondycji wolontariatu „Potencjał jest w nas – Twoje oblicze wolontariatu”. To był pracowity rok!” – powiedział Zdzisław Hofman, prezes Fundacji Rozwoju Wolontariatu realizującej program „PROJEKTOR - wolontariat studencki”.

Fundacja Rozwoju Wolontariatu
Fundacja powstała w 2010 roku. Głównym celem Fundacji Rozwoju Wolontariatu jest tworzenie warunków dla systematycznego, trwałego, opartego o wiedzę rozwoju wolontariatu w Polsce. Fundacja ma na celu także promowanie idei wolontariatu a przez to zaangażowanej, odpowiedzialnej i aktywnej postawy wśród Polaków. W rozumieniu Fundacji wolontariat jest skuteczną metodą  budowania kapitału społecznego, dlatego szczególną wagę przywiązuje do zwiększania świadomości i edukacji nt. wolontariatu, w tym do zwrócenia uwagi różnych środowisk – studentów, uczniów, pracodawców, społeczności i władz lokalnych - na korzyści płynące z doświadczeń wolontariackich. Swoje cele Fundacja realizuje poprzez program „PROJEKTOR – wolontariat studencki”, którego autorem i fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Program Fundacji uzyskał także wsparcie Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a honorowy patronat nad inicjatywą objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Informacje o programie „PROJEKTOR – wolontariat studencki”:
Celem programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z całej Polski poprzez edukacyjne realizowane przez studentów – wolontariuszy. Projekty realizowane przez Fundację koncentrują się na umiejętnościach i kompetencjach wolontariuszy. Zajęcia proponowane i realizowane przez studentów mają formę projektów edukacyjnych, dzięki czemu dzieci i młodzież uczą się przez doświadczenie. Projekty dotyczą konkretnej dziedziny nauki, przedmiotu lub wybranego obszaru aktywności. Studenci prowadzą zajęcia lingwistyczne, artystyczne, związane z ochroną środowiska, psychologiczno-pedagogiczne, informatyczne, humanistyczne, matematyczno-przyrodnicze, sportowe i inne.

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->