banner cpiJuż 4 października w Warszawie odbędą się warsztaty tematyczne pod tytułem „PISANIE ARTYKUŁÓW NAUKOWYCH”. Adresatami spotkania są osoby rozpoczynające publikowanie artykułów naukowych oraz takie, które mają już doświadczenie w tym zakresie. Uczestnicy warsztatów nabędą praktyczną wiedzę i umiejętności z zakresu publikowania naukowego. Poznają metody efektywnego pisania pozwalające na przygotowanie i wysłanie artykułów naukowych do międzynarodowych czasopism.



Warsztaty skierowane są do osób pragnących rozwijać swoje umiejętności w zakresie publikowania naukowego. Warsztaty będą wartościowe dla początkujących autorów piszących swoje pierwsze artykuły naukowe jak i dla osób posiadających w dorobku kilka publikacji ale pragnących pisać szybciej i bardziej skutecznie. Warsztaty będą dotyczyć całego procesu publikowania naukowego: od organizacji badań pod kątem publikacji, poprzez warsztat autora, organizację tekstu, wybór czasopisma, zgłoszenie artykułu, kontakt z redakcją aż do promocji opublikowanej pracy. Nabytą praktyczną wiedzę, uczestnicy będą w stanie zastosować natychmiast przy pisaniu swojej aktualnej lub kolejnej publikacji naukowej. Przedstawione techniki pozwolą uczestnikom pracować bardziej efektywnie i w sposób przynoszący więcej satysfakcji z procesu pisania. Prelekcja będzie połączona z ćwiczeniami i pracą indywidualną uczestników. Szkolenie ma charakter wykładowy poparty licznymi przykładami i praktycznymi zadaniami w formie warsztatu oraz indywidualnych ćwiczeń. Każdy uczestnik ukończy szkolenie z zestawem praktycznych materiałów i wskazówek odnoszących się do kolejnej publikacji autora.

Prowadzący:
  • Tomasza Liśkiewicza- pracownika naukowego na Uniwersytecie Leeds w Wielkiej Brytanii. Posiada długoletnie doświadczenie przy publikacjach naukowych: jako redaktor, recenzent i autor. Redaktor międzynarodowych czasopism naukowych na całym świecie. Obejmował takie stanowiska jak: współredaktor naczelny czasopisma Tribology, redaktor techniczny czasopisma Anti-Corrosion Methods and Materials Journal, członek rady naukowej wielu czasopism.
  • Grzegorza Liśkiewicza - adiunkta na Politechnice Łódzkiej. Posiada doświadczenie jako redaktor, autor i recenzent. Pełnił rolę Coordinating Editor w Open Engineering gdzie nadzorował przebieg procesu peer-review oraz podejmował decyzję o akceptacji/odrzuceniu artykułów. Regularnie recenzuje artykuły dla czasopism z energetyki oraz mechaniki płynów. Jest współautorem poradnika “Wprowadzenie do Efektywnego Publikowania Naukowego”.

Szczegółowy PROGRAM warsztatów znajduje się tutaj. 
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->