26 kwietnia w Warszawie odbędzie się konferencja, podczas której zostaną przedstawione najnowsze rozwiązania w zakresie informatyzacji uczelni. Na konferencji IT w uczelniach organizowaną przed GigaCon pojawia się eksperci, którzy opowiedzą o najlepszych sposobach na wdrażanie rozwiązań IT dla szkolnictwa wyższego.
targi pw logoNajwiększe studenckie Targi Pracy: przyjdź porozmawiaj z niemal 100 wystawcami! W dniach 13 - 14 marca 2018 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej studenci mają okazję uzyskać informacje z pierwszej ręki aż od 100 firm na temat wymagań stawianych przez pracodawców podczas procesów rekrutacyjnych. Dodatkowo studenci mogą uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez firmy, skonsultować swoje CV i wziąć udział w konkursach.
uth logo 28 lutego Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej i Izba Administracji Skarbowej podpisały umowę zakładającą współpracę naukowo-dydaktyczną oraz organizacyjną. Dzięki zawiązanej współpracy studenci uczelni będą mieli szansę na realizację praktyk i staży w Izbie Administracji Skarbowej.
wat2 logoStudent Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, inż. Adrian Błażejczyk zdobył tytuł. Mistrza Elektronicznych Systemów Bezpieczeństwa 2018. 20 lutego obyła się III edycja konkursu dla studentów WAT. Konkursowi towarzyszyło seminarium firm z branży elektronicznych systemów bezpieczeństwa. Oddano do użytku cztery nowe laboratoria wyposażone przez firmy AAT Holding, Bosch, Janex International, Polon-Alfa, Pulsar, Satel i Schrack Seconet. W zespole pracowni dydaktycznych pod nazwą „Elektroniczne Systemy Bezpieczeństwa” będą się kształcić studenci specjalności inżynieria systemów bezpieczeństwa prowadzonej na kierunku elektronika i telekomunikacja.
uth logoNa Uczelni Techniczno-Handlowej w im. H. Chodkowskiej powstało nowe zaplecze dydaktyczno-badawcze: Laboratorium Nowoczesnych Środków Transportu. Nowa pracownia to unikatowa przestrzeń do prowadzenia zajęć dydaktycznych i badań laboratoryjnych z dziedziny transportu.
uph siedlce logoStowarzyszenie Przyjaciół Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach organizuje konkurs dla najlepszego studenta oraz pracownika naukowego uczelni. W konkursie im. prof. Lesława Szczerby mogą wziąć udział studenci, którzy mogą pochwalić się wysokimi wynikami w nauce, a także działalnością poza wykładami i ćwiczeniami. Nagroda dla wybitnego młodego naukowca zostanie przyznana najzdolniejszemu pracownikowi naukowemu UPH w Siedlcach, który mimo krótkiej kariery naukowej, ma już na swoim koncie sukcesy związane z działalnością naukową i badawczą.
phoca thumb l wat2 logoWojskowa Akademia Techniczna objęła patronatem naukowym dwie szkoły w Wielkopolsce. Pod koniec stycznia zostało podpisane dwie umowy zakładające współpracę warszawskiej uczelni z Zespołem Szkół Technicznych w Śremie oraz Liceum Ogólnokształcącym w Pleszewie.
GMC logo R8 stycznia rozpoczął się pierwszy etap 18 edycji Global Management Challenge 2017/2018. W edycji bierze udział 256 zespołów studenckich oraz firmowych, które przez kolejne 5 tygodni będą rywalizować ze sobą o przejście do kolejnego etapu. To największa gra strategiczna w Polsce dla studentów. Podczas zmagań studenci mają okazję do rozwinięcia umiejętności analitycznych, planowania, wiedzy związanej z zarządzaniem strategicznym oraz współpracy w zespole. To także szansa na nawiązanie kontakt z potencjalnymi pracodawcami.
PFRON wersja podstawowa RGBNajpierw studiowałeś, później zostałeś absolwentem, a teraz masz trudności ze znalezieniem zatrudnienia? Nie tak miało być! Taki scenariusz to rzeczywistość dla wielu absolwentów, ale jeśli jesteś absolwentem niepełnosprawnym, wejście na rynek pracy jest jak wyprawa na K2. Weź sprawy w swoje ręce - zwiększ swoje szanse na dobry start w przyszłość, usamodzielnij się, zdobądź pierwsze doświadczenia i znajdź pracę marzeń! Pomoże Ci w tym Fundacja Sustina, która realizuje projekt Student, absolwent, specjalista – zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy.
NZS SGH14 stycznia 2018 r. serdecznie zapraszamy na 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który po raz pierwszy odbędzie się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ponad 60 studentów z naszej uczelni będzie kwestować na ulicach Warszawy, a na Auli Spadochronowej (al. Niepodległości 162) odbędą się pokazy artystyczne, występy szkół tańca oraz inne wydarzenia towarzyszące. Wesprzeć naszą zbiórkę będzie można również poprzez zakupienie losu na loterii fantowej, udział w licytacji przedmiotów związanych z WOŚP oraz zakup ciast podczas kiermaszu.
lazarskiPod koniec grudnia 2017 na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego w Warszawie zostało otwarte nowoczesne centrum, które posłuży studentom kierunku lekarskiego. W Centrum Nauk Podstawowych i Przedklinicznych znajduje się sala anatomii, prosektorium z preparatami anatomicznymi oraz nowoczesne laboratoria.
cemsXIII edycja CEMS Chance już za nami. Po raz kolejny młodzież z całej Polski przyjechała do Warszawy i spędzić 4 dni pod czujnym okiem członków organizacji CEMS Club Warszawa ze Szkoły głównej Handlowej. Tegoroczna, jesienna edycja projektu dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń, dodała wiary w siebie i w swoją unikalność. Jak wyglądała ta edycja projektu?
Organizacja Roku Akademickiego 2017/2018 na Wydziale Technologii Drewna SGGWOrganizacja Roku Akademickiego 2017/2018 (na podstawie Zarządzenia Nr 36 Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z dnia 01 czerwca 2017 r. w sprawie organizacji roku akademickiego 2017/2018 ).
Jadłodzielnia na Wydziale Technologii Drewna SGGWStudenci Wydziału Technologii Drewna w budynku wydziału (nr 34) otworzyli pierwszą na SGGW jadłodzielnię. Jej pomysłodawcami jest troje studentów II roku meblarstwa: Ada Kozbuch, Daniel Karpiński, Hubert Reczek.
marcerJesteś absolwentem lub studentem szukającym niesamowitych możliwości w Warszawie? Jeśli chcesz rozwijać się w obszarze HR i szukasz miejsca dla siebie, koniecznie weź udział w OPEN DAY organizowanym przez firmę Mercer!
logo ce 17 grudnia w Warszawie będzie można spotkać więcej programistów i specjalistów z branży IT niż zazwyczaj! Już w najbliższy czwartek odbędzie się warszawska edycja konferencji programistycznej Code Europe. Dlaczego warto wziąć w niej udział? W trakcie jednego dnia odbędzie się aż 130 spotkań ze specjalistami z całego świata.
Logo 15 grudnia w Instytucie Maszyn Matematycznych w Warszawie odbędzie się dzień informacyjny organizowany przez Krajowy Punkt Programów Badawczych. Tematem przewodnim spotkania będzie Europa w zmieniającym się świecie.Udział w spotkaniu weźmie dziekan Wydziały Nauk Medycznych Wyższej Szkole Mazowieckiej, prof. Nzw. dr hab. Joanna Jasińska.
tu2Tydzień Uśmiechu to cykliczny projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie organizowany w okolicy Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia.
Więcej informacji na temat WAT znajdziesz tutaj. wat2 logo27 listopada porozumienie z WAT podpisała delegacja z Lubartowa w woj. lubelskim z burmistrzem Januszem Bodziackim i dyrektorką II Liceum Ogólnokształcącego Haliną Zdunek na czele. Goście zapoznali się z osiągnięciami i ofertą dydaktyczną uczelni, zwiedzili Laboratorium Zobrazowania Wieloformatowego oraz Symulacji Rozszerzonej na Wydziale Cybernetyki i Instytut Budowy Maszyn na Wydziale Mechanicznym.
wsm log24 listopada odbędzie się trzecia edycja Konferencji Naukowej - Dylematy Badań Naukowych w Różnych Dziedzinach Nauki. Organizatorem wydarzenia jest Wyższa szkoła Mazowiecka we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Sophia, World Scientific News oraz Społecznej Akademii Nauk.