Za co Gruzini lubią Polskę?W tym roku warszawską Uczelnię Łazarskiego odwiedzili studenci, pracownicy naukowi i administracyjni z Grigol Robakidze University. Była to już kolejna tura wymiany akademickiej w ramach programu Erasmus+. Na filmie nagranym przez gości z Gruzji możecie posłuchać, czym zaskoczyła ich Polska i Warszawa, co im się podobało na polskiej uczelni i dlaczego zdecydowali się na udział w programie.
uph siedlce logoPo raz dwudziesty Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach będzie organizatorem Festiwalu Nauki i Sztuki. Zgoda wyrażona przez rektora uczelni, prof. dr hab. Tamarę Zacharuk, oficjalnie dała zielone światło wydarzeniu, które zaplanowano na 18-21 października bieżącego roku.
W dniach 23-27 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się XXV Edycja Wampiriady NZS SGH - studenckie honorowe krwiodawstwo. Jest to coroczny projekt realizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów SGH przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
code europe warszawaJuż 24 kwietnia Warszawa stanie się stolicą branży IT. Ponad 150 specjalistów IT z topowych i innowacyjnych firm, takich jak NASA, Google, Microsoft, Nokia Bell Labs, Elastic, Amazon Web Services - już 24 kwietnia podzieli się najnowszą wiedzą z branży IT na Code Europe - największej konferencji programistycznej w Polsce. Czego ciekawego będzie się można dowiedzieć?
PM daysProject Management Days 2018 to trzynasta odsłona największej studenckiej inicjatywy w tematyce zarządzania projektami w Polsce. Trzydniowa konferencja jest organizowana od 9 do 11 maja 2018r. z ramienia SKN Zarządzania Projektami wraz z Katedrą Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
uph siedlce logoUniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach już po raz trzeci organizuje Międzywydziałowe Igrzyska Kariery, w których nagrodą główną jest statuetka oraz czterodniowy wyjazd studyjny do Europarlamentu w Brukseli. Igrzyska polegają na rywalizacji pomiędzy drużynami, w skład których wchodzą studenci z poszczególnych Wydziałów.
witJuż 27 marca odbędą się Warszawskie Dni Informatyki. To już 8. edycja wydarzenia, nad którą patronat honorowy objęła Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania. WDI to największa tego typu impreza IT przygotowywane dla osób zainteresowanych programowaniem i informatyką - niezależnie od stopnia zaawansowania!
26 kwietnia w Warszawie odbędzie się konferencja, podczas której zostaną przedstawione najnowsze rozwiązania w zakresie informatyzacji uczelni. Na konferencji IT w uczelniach organizowaną przed GigaCon pojawia się eksperci, którzy opowiedzą o najlepszych sposobach na wdrażanie rozwiązań IT dla szkolnictwa wyższego.
targi pw logoNajwiększe studenckie Targi Pracy: przyjdź porozmawiaj z niemal 100 wystawcami! W dniach 13 - 14 marca 2018 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej studenci mają okazję uzyskać informacje z pierwszej ręki aż od 100 firm na temat wymagań stawianych przez pracodawców podczas procesów rekrutacyjnych. Dodatkowo studenci mogą uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez firmy, skonsultować swoje CV i wziąć udział w konkursach.
uth logo 28 lutego Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej i Izba Administracji Skarbowej podpisały umowę zakładającą współpracę naukowo-dydaktyczną oraz organizacyjną. Dzięki zawiązanej współpracy studenci uczelni będą mieli szansę na realizację praktyk i staży w Izbie Administracji Skarbowej.
wat2 logoStudent Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, inż. Adrian Błażejczyk zdobył tytuł. Mistrza Elektronicznych Systemów Bezpieczeństwa 2018. 20 lutego obyła się III edycja konkursu dla studentów WAT. Konkursowi towarzyszyło seminarium firm z branży elektronicznych systemów bezpieczeństwa. Oddano do użytku cztery nowe laboratoria wyposażone przez firmy AAT Holding, Bosch, Janex International, Polon-Alfa, Pulsar, Satel i Schrack Seconet. W zespole pracowni dydaktycznych pod nazwą „Elektroniczne Systemy Bezpieczeństwa” będą się kształcić studenci specjalności inżynieria systemów bezpieczeństwa prowadzonej na kierunku elektronika i telekomunikacja.
uth logoNa Uczelni Techniczno-Handlowej w im. H. Chodkowskiej powstało nowe zaplecze dydaktyczno-badawcze: Laboratorium Nowoczesnych Środków Transportu. Nowa pracownia to unikatowa przestrzeń do prowadzenia zajęć dydaktycznych i badań laboratoryjnych z dziedziny transportu.
uph siedlce logoStowarzyszenie Przyjaciół Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach organizuje konkurs dla najlepszego studenta oraz pracownika naukowego uczelni. W konkursie im. prof. Lesława Szczerby mogą wziąć udział studenci, którzy mogą pochwalić się wysokimi wynikami w nauce, a także działalnością poza wykładami i ćwiczeniami. Nagroda dla wybitnego młodego naukowca zostanie przyznana najzdolniejszemu pracownikowi naukowemu UPH w Siedlcach, który mimo krótkiej kariery naukowej, ma już na swoim koncie sukcesy związane z działalnością naukową i badawczą.
phoca thumb l wat2 logoWojskowa Akademia Techniczna objęła patronatem naukowym dwie szkoły w Wielkopolsce. Pod koniec stycznia zostało podpisane dwie umowy zakładające współpracę warszawskiej uczelni z Zespołem Szkół Technicznych w Śremie oraz Liceum Ogólnokształcącym w Pleszewie.
GMC logo R8 stycznia rozpoczął się pierwszy etap 18 edycji Global Management Challenge 2017/2018. W edycji bierze udział 256 zespołów studenckich oraz firmowych, które przez kolejne 5 tygodni będą rywalizować ze sobą o przejście do kolejnego etapu. To największa gra strategiczna w Polsce dla studentów. Podczas zmagań studenci mają okazję do rozwinięcia umiejętności analitycznych, planowania, wiedzy związanej z zarządzaniem strategicznym oraz współpracy w zespole. To także szansa na nawiązanie kontakt z potencjalnymi pracodawcami.
PFRON wersja podstawowa RGBNajpierw studiowałeś, później zostałeś absolwentem, a teraz masz trudności ze znalezieniem zatrudnienia? Nie tak miało być! Taki scenariusz to rzeczywistość dla wielu absolwentów, ale jeśli jesteś absolwentem niepełnosprawnym, wejście na rynek pracy jest jak wyprawa na K2. Weź sprawy w swoje ręce - zwiększ swoje szanse na dobry start w przyszłość, usamodzielnij się, zdobądź pierwsze doświadczenia i znajdź pracę marzeń! Pomoże Ci w tym Fundacja Sustina, która realizuje projekt Student, absolwent, specjalista – zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy.
NZS SGH14 stycznia 2018 r. serdecznie zapraszamy na 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który po raz pierwszy odbędzie się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ponad 60 studentów z naszej uczelni będzie kwestować na ulicach Warszawy, a na Auli Spadochronowej (al. Niepodległości 162) odbędą się pokazy artystyczne, występy szkół tańca oraz inne wydarzenia towarzyszące. Wesprzeć naszą zbiórkę będzie można również poprzez zakupienie losu na loterii fantowej, udział w licytacji przedmiotów związanych z WOŚP oraz zakup ciast podczas kiermaszu.
lazarskiPod koniec grudnia 2017 na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego w Warszawie zostało otwarte nowoczesne centrum, które posłuży studentom kierunku lekarskiego. W Centrum Nauk Podstawowych i Przedklinicznych znajduje się sala anatomii, prosektorium z preparatami anatomicznymi oraz nowoczesne laboratoria.
cemsXIII edycja CEMS Chance już za nami. Po raz kolejny młodzież z całej Polski przyjechała do Warszawy i spędzić 4 dni pod czujnym okiem członków organizacji CEMS Club Warszawa ze Szkoły głównej Handlowej. Tegoroczna, jesienna edycja projektu dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń, dodała wiary w siebie i w swoją unikalność. Jak wyglądała ta edycja projektu?
Organizacja Roku Akademickiego 2017/2018 na Wydziale Technologii Drewna SGGWOrganizacja Roku Akademickiego 2017/2018 (na podstawie Zarządzenia Nr 36 Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z dnia 01 czerwca 2017 r. w sprawie organizacji roku akademickiego 2017/2018 ).