Wampiriada 150x150W dniach 4-7 grudnia w murach Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się Wampiriada SGH, czyli studenckie honorowe krwiodawstwo. Jest to coroczny projekt realizowany przez NZS SGH przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Podczas wydarzenia chętni mogą oddać krew w krwiobusie znajdującym się na uczelnianym parkingu. Dla każdego krwiodawcy przygotowane są upominki ufundowane przez Partnerów projektu.
uth logoWładze uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej zawarła kolejne porozumienie w sprawie współpracy z firmą Omida S. A. 9 listopada Na umowie podpisy złożyli Rektor Uczelni dr Iwona Przychocka, prof. UTH oraz Dyrektor ds. produktu Visterra Damian Grzyb.
ccw logo1 listopada ruszyła rekrutacja do tegorocznej edycji CEMS Chance. Projekt powstał z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którym trudno podjąć decyzję dotyczącą swojej przyszłości. W trakcie czterodniowego spotkania uczestnicy wysłuchają ciekawych prelekcji, wezmą udział w warsztatach, a także otrzymają praktyczne wskazówki na przyszłość.
PIRB logo krotkieJuż 21 listopada w Warszawie odbędzie się konferencja naukowa poświęcona zagadnieniom związanym z działaniami w zakresie promocji oferty uczelni czy rekrutacji kandydatów na studia. W trakcie seminarium uczestnicy będą mogli poznać odpowiedzi specjalistów na te i inne pytania związane z działaniami promocyjnymi na rzecz uczelni oraz szkół wyższych.
wsm logJuż 25 listopada w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się 6. edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów. To już kolejna edycja konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony studentów i młodych fizjoterapeutów.
uph siedlce logoJuż 19 października na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach rozpocznie się XIX edycja Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach. W trakcie trzydniowej imprezy uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wykładów, seminariów, a także wziąć udział w ćwiczeniach czy sesjach tematycznych. Program festiwalu obejmuje także pokazy oraz wystawy.
uth logo4 października na Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018. Podczas uroczystości nowi studenci zostali powitani przez władze uczelni, a także zostały wręczone wyróżnienia dla najbardziej aktywnych studentów UTH. W trakcie inauguracji zostały wręczone nagrody w konkursie Wykładowca Roku.
Trwa Festiwal Nauki w Warszawie!22 września rozpoczęła się XXI edycja Festiwalu Nauki w Warszawie. Jak co roku, celem wydarzenia jest popularyzacja nauki. Różnorodne zajęcia skierowane są do osób ciekawych świata, a swoje propozycje dla uczestników ma ponad sto jednostek naukowych z całej Warszawy.


Już 16 października rozpoczną się jubileuszowe, XX Targi Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
uth logoUczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie przygotowała specjalny program dla osób studiujących na studiach magisterskich. W ramach oferty “Studia 2w1” studenci II stopnia będą mogli zostać słuchaczami studiów podyplomowych, których program będzie doskonałym uzupełnieniem wiedzy zdobywanej na studiach drugiego stopnia. Z oferty mogą skorzystać studenci wybranych kierunków studiów magisterskich.
cpi logo29 sierpnia w Warszawie odbędzie się 26. seminarium dotyczące zarządzania procesami wydawniczymi w czasopismach naukowych. Podczas spotkania zostaną również omówione najlepsze praktyki na zwiększenie widoczności publikacji naukowych oraz elektronicznej formy wydawania prac naukowych. Organizatorem seminarium jest Centrum Promocji Informatyki.
og imageSkończyłeś studia, ale brak Ci doświadczenia? Szukasz pierwszej poważnej pracy? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi rekrutację na praktykę absolwencką. Jeśli chcesz rozpocząć 3-miesięczne praktyki w Biurze Prasowym, dowiedź się jakie są wymagania oraz co oferuje UOKiK.
cpi logo3 sierpnia w Warszawie odbędzie się szkolenie, organizowane z myślą o pracownikach naukowych i autorów prac badawczych, podczas którego specjaliści zaproponują najlepsze praktyki na zwiększenie widoczności publikacji. Organizatorem szkolenia jest Centrum Promocji Informatyki.
cpi logo27 lipca w Warszawie odbędzie się szkolenie z zakresu przygotowania prezentacji, które są nieodłączną częścią nauki i biznesu. Organizatorem szkolenia jest Centrum Promocji Informatyki.
Zakończenie roku akademickiego 2016/2017 na WPiA UW1 lipca 2017 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Akademickiego 2016/2017 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
witJuż 1 lipca na Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie odbędzie się Dzień Otwarty, który został zorganizowany we współpracy z projektem Polska Grafika Cyfrowa. W trakcie spotkania uczestnicy będą mieli okazję przetestować profesjonalny sprzęt firmy Wacom i Eizo oraz wziąć udział w inspirujących warsztatach i wykładach.
cpi logo4 lipca w Warszawie odbędzie się szkole przygotowane z myślą o pracownikach naukowych z zakresu analizy danych pochodzących z systemu R. Organizatorem szkolenia jest Centrum Promocji Informatyki.
Logo WEECW dniach 10-13 lipca 2017 r. w ramach Warsaw East European Conference (WEEC) odbędzie się międzynarodowa konferencja EUROPA WSCHODNIA WOBEC GLOBALNYCH WYZWAŃ. Wydarzenie odbędzie się w ramach XIV edycji corocznej, anglojęzycznej konferencji organizowanej przez Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, która gości kilkuset specjalistów z całego świata, zajmujących się problematyką wschodnią. WEEC to obecnie największa w regionie konferencja naukowa poświęcona sprawom wschodnim.
cpi logoJuż 20 czerwca w Warszawie odbędzie się szkolenie z zakresu przygotowania repozytorium publikacji naukowej od strony formalnej. Organizatorem szkolenia jest Centrum Promocji Informatyki.
cpi logo31 maja w Warszawie odbędzie się szkolenie „Instrumentarium naukowca – wykorzystanie narzędzi wspomagających proces pisania tekstów, wyszukiwania źródeł oraz udostępniania publikacji w Internecie”. Organizatorem szkolenie jest Centrum Promocji Informatyki.